Yasemen Balaban

Yürütme Kurulu Üyesi


2005 yılında Halide Edip Adıvar Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesini bitirdikten sonra öğrenim hayatına İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak devam etti.

Üniversite hayatı devam ederken iş hayatına atılarak 2008 yılında Migros’a part time kasiyer ve danışma görevlisi olarak çalışmaya başladı.2009 yılında üniversiteyi bitirdiğinde çalışmaya edip iş arama süreci devam ederken 2010 yılında Migros'un E-Ticaret Operasyon departmanında çalışmaya başladı.

6 senelik süreçte operasyon, satış, lojistik yönetimi, insan kaynakları ve işe alım ile başlayan IT bölümü ile proje yürüten nihai olarak insan kaynakları planlama, eğitim ve süreç yönetimi ile devam eden iş tecrübesine sahip oldu.

Gelişim Grubu'na 2012 yılında katılarak üye geliştirme ekibinin bir parçası olarak ekibin ruhuna ortak oldu. Halen Yürütme Kurulu üyesi ve sayman olarak Gelişim Grubu'nda aktif rol alıyor.

2014 yılında Çağdaş Drama Derneğinde Yaratıcı Drama Eğitmenliği kursuna başlayarak hayatında eğitmen olma yolunda ilk adımı attı. Halen dernekte drama ve rol oynama eğitimini almaya devam ediyor.