Gelişim Grubu evrensel hukuk ilkelerine inanan bir gruptur. Grubumuz ülkemizin kurucu prensiplerine sonuna kadar bağlıdır. Büyük Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmaktadır ve Cumhuriyet ve demokrasiye olan bağlılığı ise mutlaktır.

Gelişim Grubu ilk olarak 2007 yılında Koç Üniversitesi mezunlarının girişimi ile kurulmuş olan bir gruptur. İlk 4 sene faaliyetlerini Koç Gelişim Grubu olarak sürdürmüştür. Daha sonra ise ismini değiştirmiş ve faaliyetlerine Gelişim Grubu olarak devam etmiştir. Gelişim Grubu 2009 yılında bir önceki ilk nesil web sitesini kurmuştur ve sadece web sitesinde 921 üyeye ulaşmıştır. Bu web sitesi 2016 yılında devre dışı bırakılmıştır ve yerine şu anda ziyaret ettiğiniz yeni nesil sitemiz kurulmuştur. Ayrıca Linkedin ve diğer platformları da düşündüğümüzde sosyal medya takipçi sayısı binlerce insana ulaşmaktadır.

Gelişim Grubu, eğitim, iş hayatı, sosyal ve kültürel organizasyonlar gibi çeşitli gelişim alanlarını aynı çatı altında toplamış bir gruptur. Grup kendine ve topluma katkı sağlamak isteyen herkese açık olan bir gruptur. Ülkemizin her alanda gelişimine katkı sağlayacak değerli fikirlerin gerçekleştirilmesi için önemli bir başlangıç noktası olmasını hedeflediğimiz uzun dönemli projelerimizin yanı sıra çeşitli eğitim ve seminerlerle grup üyelerine kendilerini geliştirme imkanı sunan bir gruptur.

Şu ana kadar organize ettiğimiz eğitim ve seminerlerimizden sadece bir kısmını sizlere aktarmak gerekirse: Pazarlama Stratejileri, İnsan Kaynaklarına Güncel Yaklaşımlar, Sosyal Medyanın Merak Edilenleri, İletişim Teknikleri, Global Mali Kriz ve Etkileri, Yaşam Gemisini Yüzdürmek, İş Hayatında Kişisel Farkındalık-Duygusal Zeka, Beynini Etkin Kullan Fark Yarat, Rüzgar Gibi Bir Değişime Hazır Mısınız? , Değer Değişimi-Satış, Zaman Yönetimi, Leonordo Da Vinci Gibi Düşünmek, Dijitalleşirken Kişiselleşmek, E-Ticaret’de Yeni Trendler, Gerçek Profesyonel Olmanın Püf Noktaları gibi başlıklara sahip eğitimler ve seminerlerdir. Bunların dışında ise grubumuz Fener-Balat gezisi, Pera gezisi gibi kültürel geziler ve Şarap Tadım Eğitimi, Çikolata Atölyeleri (2 defa yapılmıştır), Yaratıcı Yazarlık, Yoga Kursu gibi sosyal aktiviteler ve atölyelerde düzenlemiştir.

Gelişim Grubu, 2017 yılından itibaren daha ziyade yazı ve blogging sistemi üzerinden ilerlemeyi planlamaktadır. Bir emek ve birikim ürünü olan blog yazılarımızın faydalı olacağına inanıyoruz.

Sevgi ile,

Gelişim Grubu Yürütme Kurulu